top of page

Yabancı Dil

Ecukeyt'te birçok farklı dilden size destek olabilecek eğitmenle tanışabilirsiniz. Ayrıca TOEFL & IELTS & YDS & YÖK-DİL gibi sınavlarda başarınızı arttırmak için özel ders alabilirsiniz.

Ecukeyt'te bulabileceğiniz bazı diller;

İngilizce

İngilizce

Almanca

Almanca

İspanyolca

İspanyolca

french.png

Fransızca

Japonca

Japonca

Çince

Çince

Korece

Korece

Arapça

Arapça

Ecukeyt'te destek alabileceğiniz bazı sınavlar;

TOEFL

TOEFL

IELTS

IELTS

PTE

PTE

TOEIC

TOEIC

YDS

YDS

YÖK-DİL

YÖK-DİL

Proficiency

Proficiency

YKS

YKS

Yabancı dil bilmenin önemi, her geçen gün daha bariz şekilde hissedilmektedir. Dünyamız her geçen yıl gelişmekte ve eğitime duyulan talep ve ihtiyaç günden güne artmaktadır. İlkokuldan itibaren öğrencilerin almaya çalıştığı dil eğitimi, her sene başında başa sarmakta ve eğitim sistemimizden dolayı yeniden aynı bilgiler tekrar edilmektedir.

Üniversiteye kadar yabancı dil bilmenin önemi fark edilmediğinden, üniversite hayatından sonra iş arayışı aşamasında öğrenciler bu eksikliği fark etmekte ve yabancı dil öğrenme yollarını araştırmaktadırlar.

 

İş hayatında şüphesiz eğitim aldığınız alanda işinizi iyi icra etmeniz büyük önem taşır ancak gelecekte kariyer hedefliyorsanız, bu yol muhakkak en az bir yabancı dile bilmeden geçmektedir. Özellikle uluslararası piyasada çalışan şirketler, en alt kademede eleman arayışlarında dahi dil bilme şartı aramaktadırlar. Rekabetin bu denli zor olduğu iş dünyasında, kendini geliştiren en az bir dil ve fazlasını bilenler kendilerine yer edinebilmektedir.

Globalleşen dünyada eğitim konusunda sınırlar ortadan kalkmış ve öğrenciler her türlü bilgiye internet ve medya aracılığıyla ulaşabilir hale gelmişlerdir. Bilgi birikimi, iş deneyimi yanı sıra birden çok dil bilen kişiler kariyer basamaklarını hızla tırmanmakta ve kişisel gelişimlerine önem vermektedirler. Bu aşamada önem arz eden konu, ilk olarak hangi dili öğrenmeliyim ve ne kadar bilmem yeterli konusudur.

Günümüzde artık İngilizce bilmek ana dilimiz olan Türkçe konuşmak kadar sıradan bir hale gelmektedir. Bu nedenle ilk önce akıcı bir şekilde İngilizce öğrenmeli ve eğitim aldığınız alanın gerekliliğine göre öğrenmeniz gereken ikinci yabancı dili belirlemelisiniz. Örneğin; turizm ve otelcilik mezunuysanız, mutlaka ilk olarak İngilizce öğrenmeli, sonraki dil olarak Rusya, Almanca, Arapça gibi dillerden birine yoğunlaşmalısınız. Ne kadar bilmem yeterli konusuna gelecek olursak, bu tamamen iş hayatınıza, kariyer hedeflerinize ve hayatınızda ne denkli gerekli olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

 

Örneğin, yurtdışında yükseköğretim planlarınız varsa IELTS veya TOEFL sınavlarına hazırlanmalı ve geçerli bir puan almalısınız. Çalışıyorsanız ve iş yeriniz maaş zammı veya bir üst pozisyon için sizlerden dil yeterlilik belgesi bekliyorsa, bu aşamada da sınavlara hazırlanmanız doğru olacaktır ancak; herhangi bir alanda ihtiyacınız yoksa ve konuşabilir, anlayıp anlaşılabilir seviyede bir İngilizceye ihtiyacınız duyuyorsanız, sınavlara hazırlanmak yerine pratiğe dayalı dil çalışma programları sizler için daha uygun olacaktır.

Ayrıca iş hayatında çalıştığınız alana göre İngilizceye ihtiyaç duyuyorsanız, terim bazlı dil öğrenmenizde fayda var. Örneğin, uçak bakım teknisyeniyseniz, uçak için kullanılan İngilizce terimlere ve parçalara hâkim olmanız beklenir.

Günümüzde yabancı dil öğrenmek size pek çok fayda sağlayacaktır. Bir yabancı dil öğrenirken sadece o dili öğrenmez, aynı zamanda gramatikal olarak bir cümleye tüm ögeleriyle birlikte hâkim olursunuz. Cümle yapısı, ses, fonetik, vurgu ve dil bilgisi bilgilerinizin üzerinden geçerek daha derin ve detaylı cümleler kurar, anadilinizi de geliştirirsiniz. Bu durum daha etkili konuşmanıza ve güçlü bir iletişime sahip olmanızı sağlar.

Daha detaylı bilgi için ücretsiz danışmanlık alın.

bottom of page